Meble medyczne

Z gamy mebli medycznych można zaaranżować funkcjonalne, pełne wyposażenie gabinetów lekarskich, aptek i pozostałych pomieszczeń medycznych. Na wizualizacjach przedstawiono tylko kilka możliwych rozwiązań. Kolor mebli wybrać można z barw z palety RAL. W ofercie dostępne są: biurka, stojące i wiszące szafy lekarskie, szafki kartotekowe, stoliki chirurgiczne, stoliki do instrumentowania, szafki przyłóżkowe, kozetki, parawany, stołki. Wszystkie elementy mogą być dowolnie zestawiane i dopasowane do potrzeb. Oferta obejmuje również meble ze stali kwasoodpornej. Meble medyczne zapewniają łatwe utrzymanie czystości i sterylności, wieloletnią trwałość i gwarantują wysoką estetykę oraz jakość.

 

 

 

 

Dotyczy to zarówno biurek, jak i szafek lekarskich. Co więcej, blaty biurek pokryte są melaniną, dzięki czemu mebel jest mniej podatny na uszkodzenia. Firma Malow dokłada starań, aby oferowane przez nią rozwiązania były jak najbardziej funkcjonalne.

 

Szafy lekarskie stanowią doskonałe wyposażenie gabinetów lekarskich, aptek i pozostałych pomieszczeń medycznych. Drzwi szaf są metalowe z wypełnieniem ze szkła hartowanego. Szklane półki – przestawne co 25 mm. Uchwyt drzwiowy posiada zamek zabezpieczający, ryglujący drzwi w dwóch punktach. Szafy medyczne dostępne są również w wykonaniu z blachy kwasoodpornej – za dopłatą. Istnieje możliwość wykonania mebli medycznych na kółkach, co ułatwia przesuwanie mebla, nawet z zawartością. Szafy lekarskie posiadają kółka antystatyczne, skrętne – w tym dwa z hamulcami, nie brudzące posadzki.

Szafki kartotekowe na formaty A5, B5, A6 są najczęściej używane wśród mebli medycznych na karty chorych. Szuflady tych szaf lekarskich zamontowane są na prowadnicach kulkowych o podwójnym wysuwie, z zabezpieczeniem przed wypadaniem i centralnym ryglowaniem. Do opisania każdej szuflady służą szyldziki z taśmą samoprzylepną – do samodzielnego naklejania.

Malow- producent mebli metalowych- stworzył kompleksową ofertę mebli medycznych. Z gamy produkowanych przez nas szafek kartotekowych, szaf lekarskich, stołów biurowych i pozostałych mebli medycznych można zaaranżować pełne wyposażenie gabinetu lekarskiego. Na przedstawionych wizualizacjach zaproponowaliśmy tylko kilka możliwych rozwiązań. Pełny wybór należy do Państwa.

Specjalnie do gabinetów lekarskich polecamy dwa rodzaje biurek:
– niewielkie, bardzo funkcjonalne biurka STB z kontenerkami,
– biurka z zaokrąglonym blatem Zbm 304 z szafką przybiurkową Szp.

Bardzo funkcjonalny jest także zestaw mebli „Alicja” składający się z biurka Zbm i szafek Zbm (w tym jednej z nich na ubranie).

Jako uzupełnienie mebli medycznych proponujemy kozetkę, parawan, stołek – nieodzowne w gabinetach lekarskich i przychodniach.

Wiszące szafy medyczne stanowią funkcjonalne wyposażenie pracowni medycznych i pomieszczeń laboratoryjnych. Zapewniają pełne i efektywne wykorzystanie przestrzeni nad stołem roboczym. Posiadają szklane drzwi suwane lub uchylne metalowe – z uchwytem i zatrzaskiem magnetycznym. Szafka z drzwiami z metalu może służyć również jako apteczka pierwszej pomocy w zakładach pracy.

Stoliki chirurgiczne zapewniają łatwe przewożenie narzędzi w bloku operacyjnym i do instrumentowania. Kółka przy nogach umożliwiają przemieszczanie stolika i ustawienie go w każdym miejscu w gabinecie lekarskim czy na sali operacyjnej. Wszystkie kółka są antystatyczne, nie brudzące posadzki, skrętne, a dwa z nich – z blokadą zabezpieczającą przed przemieszczeniem się. Dopuszczalne obciążenie stolika 50 kg.

Stoliki do instrumentowania Stl 201. Dopuszczalny maksymalny udźwig – 10 kg. Podnoszony i opuszczany ręcznie (w zakresie 920 – 1380 mm) blat roboczy o wymiarach: 600 x 400 mm. Blat z możliwością unieruchomienia w każdej pozycji.

Szafki przyłóżkowe to metalowe meble medyczne stanowiące niezbędne wyposażenie sal szpitalnych, gwarantują one utrzymanie porządku przy łóżku chorego.

Szafka Szp 1 – najprostsza i najtańsza wersja szafki przyłóżkowej.
Szafka przyłóżkowa Szl 201 – Szafka z prostym mechanizmem obracania i podnoszenia blatu. Symetryczna – szuflada i szafka otwierają się z obu stron.
Szafka przyłóżkowa Szl 201o – profesjonalna szafka z mechanizmem podnoszenia blatu. Możliwość regulowania kąta nachylenia blatu w zależności od potrzeb.

 

Meble metalowe ze stali kwasoodpornej zapewniają utrzymanie czystości i sterylności, wieloletnią trwałość i gwarantują wysoką estetykę oraz jakość. Mają zastosowanie do celów specjalistycznych- jako meble medyczne, jak również coraz powszechniej- do pomieszczeń dla alergików.

Stolik do instrumentowania. Regulowany ręcznie blat roboczy w zakresie 911 – 1370 mm o wymiarach 600 x 400 mm. Blat obrotowy z możliwością unieruchomienia w każdej pozycji. Dopuszczalny maksymalny udźwig – 10 kg.

Stolik zabiegowy przeznaczony również do przewożenia materiałów sterylnych, koszy, narzędzi, leków i innych przyrządów na blokach operacyjnych, na oddziałach, w gabinetach zabiegowych, laboratoriach, w sterylizatorni.

Szafka anestezjologiczna wyposażona w stojak do płynów infuzyjnych o regulowanej wysokości w zakresie od 1300 – 2100 mm.

Stojak do płynów infuzyjnych – podstawa pięcioramienna, część górna wyposażona w 4 haki wykonane z prętów kwasoodpornych. Regulacja wysokości w zakresie 1300 – 2200 mm.

Podnóżki i podesty operacyjne – stopnie pokryte taśmą antypoślizgową (wykonaną z materiału trudnościeralnego, odpornego na wodę, oleje, promienie UV). Podesty zapewniają ergonomiczne warunki pracy podczas zabiegów medycznych.

Kategoria:
Meble metalowe

Kontakt z mobilnym doradcą: +48 788 788 098
Rozpocznij Chat
1
Hej! Dziękujemy, że jesteś!. Naciśnij przycisk start aby rozpocząć chat.

Start